Brezan ezredes és az Országos Rendőrfőkapitányság szupercsapata ezúttal egy olyan bűnüggyel találják magukat szemben,amely nem máshová, mint az amerikai űrhivatalhoz vezetnek,és immár megszokott módon a a nemzetközi szervezett bűnözés is befigyel.
Az egész azzal kezdődik, hogy Steve Taylort amerikai űrtudóst holtan találják Budapesten, az Intercontinentál egyik szobájában.
Brezanék a szövevényes ügy felderítése során nemcsak az agyafúrt maffiózókkal küzdenek meg, hanem versenyt is futnak az idővel is, hiszen
mindenáron meg kell akadályozni egy őrült manővert, és egy hatalmas katasztrófát. A bravúros prevenciós nyomozásban a legmodernebb technikát használják a zsaruk, azzal a lényeges különbséggel, hogy immáron a kozmoszban zajlik a bűnmegelőzés.
Dr. Garamvölgyi László rendőr dandártábornok, az ORFK volt szóvivője