Könyvelőzetesek
Nincs vélemény a könyvről:0 értékelés

Júdás ezredes - Csere Péter

Cikkszám: 
9786306682225
Árkötött kiadvány
Júdás ezredes - Csere Péter

Júdás ezredes - Linder Béla élete és kora - Csere Péter

Jelenleg nem kapható
Várható megjelenés: 2025. 12. 04.
Szerző: Csere Péter
Kiadó: Tortoma Kiadó
Borító: keményfedeles
Oldalszám: 192
Kiadás éve: 2025
Állapot: új könyv
Borító ár: 5 500 Ft
Online ár: 4 950 Ft
Megtakarítás: 550 Ft


 
  Személyes átvétel (Fáy utca 12/C, 13. ker.) INGYENES 
    FOXPOST - Packeta Group 1 490 Ft 
 
  MPL Csomagautomata 1 590 Ft 
    GLS Csomagautomata 1 790 Ft 
    MPL Posta Pont 1 790 Ft 
    GLS Csomagpont 1 790 Ft 
    MPL házhoz szállítás 1 790 Ft 
    GLS házhoz szállítás 2 490 Ft 
A könyv bővebb leírása

Linder Béla egykori magyar hadügyminiszter 1918. október 31. és november 9. között töltötte be e tisztséget. Szerepéről, annak jelentőségéről évszázada folyik a vita. Nem tisztem a vitában dönteni, de reményeim szerint a könyv végére az Olvasó előtt sem lesz kétséges, hogy Linder ezredes nem statiszta és nem mellékszereplő volt - igaz, nem nevezhetjük főszereplőnek sem. Ha mindenképpen a színházak világából akarjuk kölcsönözni a szerepét markánsan és valósághűen jellemző kifejezést, némi keresgélés után megtaláljuk a legmegfelelőbbet.
Linder Béla kulcsszereplő volt.
Kilenc napig.
Ez alatt a kilenc nap alatt szétoszlatta a majdnem másfél milliós magyar haderőt, és megkezdte azoknak a magyar területeknek a kiürítését, amelyek aztán Trianonban az utódállamoknak jutottak. Ne áltassuk magunkat: e korszak mindmáig rányomja bélyegét életünkre, helyzetünkre, környezetünkre. Amikor vizsgálódásaimat elkezdtem, megfogadtam, hogy teljes tárgyilagossággal és elfogulatlansággal közelítek a témához; íróként és jogászként is így tartottam tisztességesnek. A készülő könyvnek még címet sem adtam. Csakhogy hamar, nagyon hamar egyértelművé vált, hogy nem találhatok beszédesebbet, mint a Júdás ezredest.

Csere Péter (1956) jogászként lépett az írói pályára. Témáit a magyar történelem eddigi "fehér foltjaiban" találta meg, jogászi múltjához azonban soha nem vált hűtlenné. A Gróf Tisza István meggyilkolása című kötete volt az első, melyből film is készült Herminamező árnyai címmel. Ezt követte a Hasfelmetsző Jack. Egy sorozatgyilkos fantomképe, majd a Parancs nélkül is. Honvédő hősök és mártírok krónikája, amely a Trianont megelőző időszakban a területrablóknak ellenálló magyarok és az ellenük elkövetett tömeggyilkosságok idáig teljesen ismeretlen történetét dolgozza fel. A személyes hangvételű Halálkanyar a szerző Don-kanyart megjárt édesapjának emlékeit tartalmazza. E témakörön kívül keletkezett a jogászként érdekesnek tartott Kriminális történelem. A 20. század híres magyar bűnügyei, és a Szerbusz Palci!, amely az annak idején nagy port felvert 1958-as szőnyi gyermekgyilkosság dokumentumkönyv-jellegű története. Legutóbbi kötete 2025 áprilisában jelent meg Zuhanó lángok közt. Radnóti Miklós utolsó hat napja címmel, amely a költő gyilkosait és halálának körülményeit harminc évvel később felderítő titkos nyomozás aktái alapján készült.

Hasonló kiadványok
Betöltés...
Vélemények
Hogy tetszett a könyv? Legyél Te az első, aki véleményt ír!
Adatok
Gyártói Cikkszám:
9786306682225
Árkötött kiadvány:
Igen
Tömeg:
434 g/db
Belépés/Regisztráció
vagy
Elfelejtett jelszó
Betöltés...
Könyvek
Menüpontok