Nincs vélemény a könyvről:0 értékelés

Dopaminkorszak (Új kiadás) - Anna Lembke

Cikkszám: 
9789636046613
Dopaminkorszak (Új kiadás) - Anna Lembke

Dopaminkorszak - Hogyan találjunk egyensúlyt a függőségekre épülő világban a címe Anna Lembke pszichológiai könyvének, amelyben a pszichiáter bemutatja a legújabb tudományos magyarázatokat arra, miért vezet fájdalomhoz, hogy fáradhatatlanul hajszoljuk az élvezeteket.

Rendelhető 4 db
Várható kézbesítés
2026.05.19
Személyesen átvehető lesz
2026.05.18
Szerző: Anna Lembke
Kiadó: Libri Könyvkiadó
Borító: füles, kartonált
Oldalszám: 272
Kiadás éve: 2025. 03. 13.
Állapot: új könyv
Borító ár: 5 499 Ft
Online ár: 3 959 Ft
Megtakarítás: 1 540 Ft


 
  Személyes átvétel (Fáy utca 12/C, 13. ker.) INGYENES 
    FOXPOST - Packeta Group 1 490 Ft 
 
  MPL Csomagautomata 1 590 Ft 
    GLS Csomagautomata 1 790 Ft 
    MPL Posta Pont 1 790 Ft 
    GLS Csomagpont 1 790 Ft 
    MPL házhoz szállítás 1 790 Ft 
    GLS házhoz szállítás 2 490 Ft 
A könyv bővebb leírása

Ez a könyv az élvezetről szól.
És a fájdalomról.
De leginkább az élvezet és a fájdalom közötti szoros kapcsolatról, illetve arról, mennyire fontos ma megérteni ezt a kapcsolatot ahhoz, hogy normális életet élhessünk.

Miért? Mert a bőség korszaka köszöntött ránk: nem kell aggódnunk a túlélés miatt, hiszen van bőven élelmünk, gyógyszerünk. Ráadásul a szórakozás különböző formái - például videojátékok, online szex, vásárlás, szerencsejáték formájában - szinte korlátlanul elérhetők. A telefonunkon, a Facebookon, az Instagramon keresztül folyamatosan kapcsolatban vagyunk a külvilággal, az élvezettel kecsegtető mindennapi ingerek sora végtelen, így aztán könnyen a kényszeres túlfogyasztás áldozataivá válhatunk.

A Dopaminkorszakban Dr. Anna Lembke pszichiáter bemutatja a legújabb tudományos magyarázatokat arra, miért vezet fájdalomhoz, hogy fáradhatatlanul hajszoljuk az élvezeteket. Sőt mi több: megosztja az olvasóval, hogyan találhatjuk meg az egyensúlyt e között a két súlyos motiváló erő között. Könnyen érthető metaforák és valódi esettanulmányok segítségével magyarázza el, mi történik bennünk neurológiai szinten, s hogy miként tudunk úrrá lenni saját függőségeinken, s tudjuk kordában tartani a függőséget okozó dopaminigényünket.

DR. ANNA LEMBKE a Standford Egyetem Orvostudományi Karának pszichiáter professzora, egy neves stanfordi függőségi klinika vezetője, gyakorló orvos, több száz tudományos cikk szerzője. Feltűnik a Társadalmi dilemma című Netflix dokumentumfilmben, mely kendőzetlenül vizsgálja, miként hat a közösségi média az életünkre.

A Dopaminkorszak című kötet, mely azonnal a New York Times bestseller listájára került, azt járja körül, hogyan foghatjuk vissza kényszeres túlfogyasztásunkat egy dopamintól tobzódó világban.

Hasonló kiadványok
Betöltés...
Vélemények
Hogy tetszett a könyv? Legyél Te az első, aki véleményt ír!
Adatok
Gyártói Cikkszám:
9789636046613
Tömeg:
348 g/db
Dopaminkorszak (Új kiadás) - Anna Lembke
Dopaminkorszak (Új kiadás) - Anna Lembke
Borító ár: 5 499 Ft
Online ár: 3 959 Ft
Belépés/Regisztráció
vagy
Elfelejtett jelszó
Betöltés...
Könyvek
Menüpontok