Nincs vélemény a könyvről:0 értékelés

Áttörés - A szabadság álma és a vasfüggöny leomlása - Matthew Longo

Cikkszám: 
9786156280213
Áttörés - A szabadság álma és a vasfüggöny leomlása - Matthew Longo

Áttörés - A szabadság álma és a vasfüggöny leomlása a címe Matthew Longo egyetemes történelmi könyvének, amely a kelet-európai rendszerváltozás egyik fontos eseményéről, a Páneurópai piknikről szól. Azzal, hogy Magyarország megnyitotta határait, elősegítette a berlini fal lebontását és hogy új irányt vegyenek az európai események, s ezzel hozzájárult a kelet-európai, kommunista berendezkedésű rendszerek, így a Szovjetunió összeomlásához is

Rendelhető 4 db
Várható kézbesítés
2026.05.29
Személyesen átvehető lesz
2026.05.28
Szerző: Matthew Longo
Kiadó: Rubicon Intézet
Borító: keménytábla, védőborító
Oldalszám: 358
Kiadás éve: 2024
Állapot: új könyv
Borító ár: 6 990 Ft
Online ár: 5 019 Ft
Megtakarítás: 1 971 Ft


 
  Személyes átvétel (Fáy utca 12/C, 13. ker.) INGYENES 
    FOXPOST - Packeta Group 1 490 Ft 
 
  MPL Csomagautomata 1 590 Ft 
    GLS Csomagautomata 1 790 Ft 
    MPL Posta Pont 1 790 Ft 
    GLS Csomagpont 1 790 Ft 
    MPL házhoz szállítás 1 790 Ft 
    GLS házhoz szállítás 2 490 Ft 
A könyv bővebb leírása

1989 augusztusában lelkes magyar civilek elhatározták, hogy pikniket rendeznek Magyarország és Ausztria határán. Nem mindennapi eseményről volt szó, hiszen egy tiltott zónában, a vasfüggöny árnyékában került rá sor. A hírek gyorsan terjedtek, hamarosan keletnémet turisták ezrei lepték el a környéket, akik a kommunista NDK-ból érkeztek, és félelemmel vegyes reményekkel várták a pillanatot, hogy megnyíljon előttük a szabad világba, azaz a kapitalista német államba, az NSZK-ba vezető út.

Matthew Longo politológus könyve a kelet-európai rendszerváltozás egyik fontos eseményéről, a Páneurópai piknikről szól. Azzal, hogy Magyarország megnyitotta határait, elősegítette a berlini fal lebontását és hogy új irányt vegyenek az európai események, s ezzel hozzájárult a kelet-európai, kommunista berendezkedésű rendszerek, így a Szovjetunió összeomlásához is. A szerző izgalmas stílusban, keletnémet és magyar sorsokon keresztül mutatja be a piknik és a határbontás eseményeit és jelentőségét. A magyar kiadás a Páneurópai piknik 35. évfordulójára készült. A kötet 2024. júniusában elnyerte a brit Orwell-díjat.

Hasonló kiadványok
Betöltés...
Vélemények
Hogy tetszett a könyv? Legyél Te az első, aki véleményt ír!
Adatok
Gyártói Cikkszám:
9786156280213
Tömeg:
710 g/db
Áttörés - A szabadság álma és a vasfüggöny leomlása - Matthew Longo
Áttörés - A szabadság álma és a vasfüggöny leomlása - Matthew Longo
Borító ár: 6 990 Ft
Online ár: 5 019 Ft
Belépés/Regisztráció
vagy
Elfelejtett jelszó
Betöltés...
Könyvek
Menüpontok